Çukurambar Mah. Muhsin Yazıcıoğlu Cad. No: 8/11 Çankaya / Ankara

Mide Botoksu Herkese Uygun Mudur?

Mide Botoksu kilo vermede etkili bir yöntem olmakla beraber herkese maalesef uygun değildir.

Özelikle ideal kilosunun çok üzerinde olan kişilerde uygulanmaz. Örneğin; 165 cm boyunda olan 120-130 kilo olan kişilerde mide botoksunda etkili ve kalıcı kilo vermesi pek mümkün değildir. Mide Botoksunu özellikle 10-15-20 kilo fazlası olan kişiler önermekteyiz, çok yüksek kilosu olan kişilerde 10-15 kilo vermek önemli bir kazak sağlamayacağı için Mide Botoksu önermiyoruz. 20 kilodan fazlası olan kişilerde mide balonu kısmen etkisi olabilir. Eğer 165 cm boyunda 110-120 kilo olan örnek verebileceğimiz kişilerde tüp mide ameliyatını daha çok önerebiliriz.

Mide Botoksu bunun dışında tüp mide ameliyatı geçirmiş kişilerde uygun değildir. Çünkü zaten küçük bir mide alanı vardır ve bu kişiler genellikle tüp mide ile bir miktar kilo verdikleri için bunun üzerine uygulanacak mide botoksu çok fazla kilo verdirmeyebilir ve amacına ulaşmayabilir. Bu nedenle tüp mide ameliyatı geçirmiş kişilere  mide botoksu önermiyoruz.

Mide Botoksunu bunun dışında beklenen hedef kilosu çok yüksek olan kişilere yine uygulamıyoruz. Diyelim ki yine bir 160 cm boyunda 90 kilo ama 60 kiloya düşmek istiyor yine mide botoksu hedefe ulaşmak çok zor olduğu için bu kişilerde de mide botoksunu önermiyoruz.

Call Now Button0312 286 44 64
WhatsApp WhatsApp Hattı